Úverový podvod

Otázka: 

ázov: Právna pomoc

Spáchal sa podvod podľa § 222 - úverový podvod tým, že sa z nerozvážnosti pod zámienkou že je zamestnaný /falošný doklad/ vylákala pôžička v sume 18000 Sk v roku 2007. Úver sa čiastočne najprv splácal, no potom sa prestal. To sa dostalo na súd, no ešte pred súdom sa celý úver aj s
navýšením zaplatil v plnej hodnote, a veriteľ stiahol obžalobu. No súd rozhodol o výške trestu 2 roky a 7 mesiacov nepodmienečne. Prokurátor nechcel pripustiť dohodu. Prosím o rýchlu odpoveď nakoľko je to v časovej tiesni. Tiež otázka: Nemohol byť súdený podľa iného § ?, keďže žiadna škoda v konečnom dôsledku nebola? Ďakujem.

Vážený pane,

v tomto štádiu sa dá robiť veľmi málo. Môžete podať odvolanie. Domnievam sa, že ustanovenie zákona je aplikované korektne. Samozrejme to, že ste úver zaplatil by malo poľahčujúca okolnosť. V každom páde by som odporúčal nájsť si právnika, aby sa konkrétne pozrel na problém.Takto na diaľku sa
mi ťažko vyjadruje. Aj keď som rozsudok nevidel buď došlo k súbehu trestných činov , alebo zavážilo to, že ste sfalšoval doklad , pretože výška trestu je vzhľadom na výšku úveru vysoká.

Poznámka autora

Z ďaľšej korenšpondencie vyšlo najavo, že žiadateľ spáchal tento trestný čin v skúšobnej dobe, takže súd postupoval správne.


Sponzorované odkazy

style="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-9660049180554918"
data-ad-slot="2714138162">

Reklama

Lawblog newsletter

Nechajte si posielať oznámenia o novom obsahu!

Syndikovat obsah