Preplatenie dovolenky a skončenie pracovného pomeru

Otázka: 

Predmet: Preplatenie zvyšnej dovolenky... Dobrý deň.Chcel by som Vás poprosiť o radu.Pracujem v mojom terajšom zamestnaní rok a pol a chcel by som sním rozviazať pracovný pomer, nakoľko mám vo vyhliadke nove zamestnanie.Moja otázka znie: preplatia mi zvyšnú dovolenku? Mam na to nárok aj ked ja sam chcem rozviazať pracovný pomer bez ohľadu na to ako skončím PP, či dohodou alebo normálnou 3 mesačnou výpovednou lehotou? Podotýkam že zostatok mam 15 dni a mam 25 rokov.

Vážený pane,

v zásade platí, že dovolenka, ktorú si zamestnanec nemohol vyčerpať do skončenia pracovného pomeru sa prepláca priemernou mzdou ( § 116 ods. 3 Zákonníka práce zákon č. 311/2001 Z.z. ). Čo sa týka výpovednej lehoty , tak
pokiaľ sa nedohodnete so zamestnávateľom inak je dva mesiace ( nepracujete u zamestnávateľa viac ako 5 rokov ). Výpovedná doba je doba trvania pracovného pomeru a teda zamestnávateľ Vám môže nariadiť čerpanie dovolenky.

s pozdravom Grant


Sponzorované odkazy

style="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-9660049180554918"
data-ad-slot="2714138162">

Reklama

Lawblog newsletter

Nechajte si posielať oznámenia o novom obsahu!

Syndikovat obsah