Zdanenie príjmov študenta pracujúceho v USA

Otázka: 

Dobrý deň, prosím o odpoveď: Dcéra je študentka v roku 2007 pracovala na dohodu o vykonaní práce, mala podpísané vyhlasenie, ma zrazenú daň zo stavebného sporenia a v lete tri mesiace pracovala v USA? Chceme podať DP za rok 2007 ale nevieme čo s príjmom ktorý dosiahla V USA? Všade sa píše o Anglicku, ale o USA nie? Má sa príjem z USA zahrnúť do DP na SLOVENSKU a akou metodou? Ďakujem.

Vážená pani,

Zdaňovanie príjmov medzi USA a SR je riešené zmluvou o zamedzení dvojitého zdanniač. 74/1974 , kde sa na zamedzenie dvojitého zdanenia používa metóda zápočtu dane ( čl. 24 ), ktorá znamená, že daň zaplatená v USA z príjmu dosiahnutého v USA sa započíta na úhradu dane platenej z tohto príjmu v SR, pretože Vaša dcéra je rezidentom SR ( má tu ravlý pobyt a zdržiavala sa tu dlhšie ako 183 dní v kalendárnom roku ) V USA bola iba tri mesiace čo je 90 dní.

s pozdravom

Grant


Sponzorované odkazy

style="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-9660049180554918"
data-ad-slot="2714138162">

Reklama

Lawblog newsletter

Nechajte si posielať oznámenia o novom obsahu!

Syndikovat obsah